Talentinga, neabejotinai viena didžiausių grožio, kino ir stiliaus ikonų italė Sophia Loren (1934 m.) gyveno įvairiapusį, kartais sudėtingą, bet visada nuotykių ir aistros kupiną gyvenimą. Gabios pianistės ir kilmingo jaunuolio dukra nuo pat pirmų savo gyvenimo metų palikdavo žymę, kur tik benuvykdavo.
„Dantų krapštukas“ miegantis šviesoje
Sophia tėtis tik suteikė dukrai pavardę, bet jos neaugino, todėl vieniša mama su kūdikiu ant rankų apsigyveno pas savo tėvus Pacuolio miestelyje, Italijoje. Tiek šeimos skurdo, tiek II-ojo pasaulinio karo įtakota Sophia auga it „dantų krapštukas" (tokią pravardę jai davė aplinkiniai). Nuolatinis alkis, stygius ir baimė lydinti karo laikotarpiu, atsiliepia visą gyvenimą. Aktorė pripažįsta, jog lyg šiol miega su uždegta šviesa.
Sophia - grožio konkurso nominantė
Šviesiau ne tik kambaryje, bet ir visame pasaulyje pasidarė pasibaigus karui. Sophia atrado begalinį džiugesį vaikščiodama į kino teatrą, ji žavėdavosi aktorių gebėjimais atskleisti personažo sielą. O ji pati žavėti aplinkinius pradėjo sulaukusi penkiolikos. Berniukišką figūrą papuošė moteriški apvalumai, išryškėjo įstabūs veido bruožai. Tai matė ne tik jos amžiaus berniukai ir artimieji — grožio konkurso komisijoje ji buvo įvertinta Mis elegancijos titulu. Ir tada prasidėjo nuotykiai Romoje, kur juodvi su mama nusprendė ieškoti laimės ir pripažinimo...
Aktorės debiutas – grafinių novelių žvaigždė
Roma pasitiko, švelniai tariant, nedraugiškai. Daug neigiamų atsakymų ir tik maža viltis gavus vaidmenį masinėje scenoje. Tačiau žavią neapolietę pastebėjo vienas prodiuseris ir pasiūlė vietą populiarėjančiose grafinėse novelėse. Jos džiugino akis, po alinančio karo žmonės buvo ištroškę meilių, romantiškų dramų, kerinčių akimirkų. Tą jiems davė komiksai ir įtraukianti pagrindinė veikėja Sophia. Akimirkos šlovė, merginą skatino judėti į priekį ir bandyti gauti vaidmenis didžiuosiuose ekranuose. Visgi darbas grafinėse novelėse leido atsitiesti - ji įsigijo būstą, kuriame glaudėsi mama ir sesė ir rado lėšų pasipuošti bei dalyvauti grožio konkurse.
Gyvenimo meilė net dviem dešimtmečiais vyresnis
Grožio konkursas ir vėl buvo lemtingas - čia ji sutiko ne tik vieną žymiausių prodiuserių, bet ir viso savo gyvenimo vyrą Karlą. Dvidešimčia metu vyresnis vyras imasi mokyti ir lyg mažą mergaitę ją vedžioti po kino užkulisius, po truputį augindamas didžiąją aktorę.
„Blaiviai mąsčiau, buvau punktuali, troškau dirbti ir nors kamavo dvejonės, nebijojau rizikuoti viskuo, ką turėjau" — Sophia Loren.
Gyvenimo vyras režisavo filmą sukurtą būtent Sophia Loren
„Upės moteris" filmas, kurį Karlas sukūrė specialiai Sophia. Tai akimirkos, periodas, kada jie suprato, kad puoselėja vienas kitam stiprius jausmus. Sophia tapo pagrindine tikrosios melodramos veikėja, tiek plačiuosiuose ekranuose, tiek asmeniniame gyvenime. Prie šio filmo buvo suburti patys geriausi tų laikų italų kino atstovai. Tai įtaigus pasakojimas apie jausmus ir socialinę priešpriešą, apie gražias moteris bei niekšelius. Sophia vaidindama tarsi atpasakoja savo mamos likimą, kiekvienu epizodu įsijausdama vis labiau.
Amerikietiško filmo sėkmė „Išdidumas ir aistros“ – puikus to meto atspindys aktorės asmeniniame gyvenime
1955- ieji. Jau puikiai žinoma savame krašte Sophia Loren laimės išbandyti skrenda į svajonių kraštą — JAV. Pirmasis iššūkis - išmokti puikiai anglų kalbą. Ji skaitė Times ir Vogue, klausė Armstrongo, žiūrėjo filmus nuo dokumentikos iki Peliuko Mikio šou. Pirmasis holivudinis filmas „Išdidumas ir aistros“ Ispanijoje, vaidinant kartu su Sinatra ir Grantu. Amerikiečių džentelmenai puikiai priėmė jaunąją italę. Nauji iššūkiai laukė ne tik aikštelėje, pats Keris Grantas pradėjo asistuoti Sophia, kuri puikiai suvokdama situacijos keblumą, leidosi nešina naujų jausmų. Jos didžiajai meilei Karlui, dar reikėjo pabaigti skyrybų procesus, o Keris rodės kalbėjo jos kalba.. Sophia privalėjo priimti sprendimą...
Sėkmingi santykiai su „Paramount“ ir sudėtingi su Karlu
Kalbėdama apie pasisekimą Amerikoje, aktorė teigė: „Puikiai žinojau, ko noriu, sėkmė mane džiugino ir vertė nuolat tobulėti, tačiau aš vis tiek norėjau šeimos, vaikų, to normalaus gyvenimo, kurio niekada neturėjau."
JAV vėl atgaivino Sophia ir Karlo meilę. Aktorės gyvenime užgimė dar vieni jausmai - vėlgi abipusiai - su viena iš geriausių kino studijų „Paramount". Jie degė noru priglausti žaviąją italę, o pastaroji ieškojo stiprios kompanijos. Amerikietišką idilę nutraukė geltonoji spauda, paskelbusi apie Sophia ir Karlo vestuves Meksikoje. Tai būta visiško melo, tačiau italų teisininkai skubėjo apkaltinti aktorės mylimąjį dvipatyste. Karlui atėjo laikas apsispręsti – jis pasirinko Sophia Loren.
Oskaras už sielai artimą filmą
„Čiočara" — itališkas filmas, suvaidintas italų kalba. Nominacija į Oskarą už geriausią moters vaidmenį 1962-aisiais skambėjo kaip trapi svajonė. Sophia Loren į ceremoniją nevyko, dėl labai paprastos priežasties — bet kuriuo atveju bijojo nualpti. Vienų nuostabai, kitų džiugesiui ar nusivylimui neapolietė, žavingoji Sofija laimėjo Oskarą. Siužetas jai buvo labai artimas, pavergęs aktorės širdį. Tai pasakojimas apie Italijos žemę, apie ją ir jos motiną, apie karą, apie žaizdas, kurios niekada nebeužgis. Tai pasakojimas apie drąsą ir alkį, neišprusėlių kvailumą ir motinišką instinktą, slypinti visose pasaulio moteryse. Tai romano ekranizacija, kuri kaip reta, pralenkė knygos skaitymą savo populiarumą.
Ilgai ir laimingai
Po šio triumfo sekė keli sėkmingi vaidmenys, bet sudėtingas kelias asmeniniame gyvenime. Sophia nėštumai pasibaigdavo nelaimėmis. Moteris buvo praradusi visas viltis, iki tos akimirkos kol nesutiko gydytojo Huberto. Jis ištesėjo pažadą padaryti viską, kas yra jo galiose ir 1968-aisiais pasaulį išvydo Karlas Hubertas. Aktorė pasiekė „dantų krapštuko“ svajones – turėjo puikią karjerą ir labai laimingą šeimą.
šaltinis https://idomu.lt/zmones/idomiausi-faktai-apie-sophia-loren
No comments:
Post a Comment